VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

28 października 2019 r. godz. 10:00
Bilety Wstęp wolny zł

VII Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

"7 pasji" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego. Na scenie w słupskiej filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara 28 października br. (w poniedziałek) od godz. 10.00 zaprezentują się utalentowane osoby z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Słupskiego i miasta Słupsk oraz goście z Powiatu Cieszyńskiego. Zobaczymy 8 prezentacji teatralnych, 2 taneczne i 2 wokalne. Swój kunszt twórczy pokażą artyści:

• zespół teatralny „Rozdarta kurtyna” z WTZ przy PSONI Koło w Słupsku w spektaklu pt. „Przebrzydlactwo”,

• zespół „Pokolenia.pl” z SOSW w Słupsku w przedstawieniu pt. „Scenki z życia pewnych klas”,

• zespół teatralny z ŚDS w Rumsku w spektaklu pt. „Dziad i Baba” Józefa Ignacego Kraszewskiego z wykorzystaniem pieśni Stanisława Moniuszki,

• Łukasz Zieliński z ZOLP w Kobylnicy w utworze pt. „Nie łam mi serca”,

• grupa „Słowińskie chabry” z ŚDS w Gardnie Wielkiej w przedstawieniu słowno-muzycznym pt. „Marynarz Wojtek”,

• grupa teatralna z ŚDS w Potęgowie w przedstawieniu pt. „Nasza droga do szczęścia”,

• zespół „Roztańczony Zamek” z WTZ w Drogomyślu w występie tanecznym
    pt. „Podążaj za mną”,

• zespół „Płomyki” z WTZ PZN w Słupsku w przedstawieniu pt. „O kobietach
    z przymrużeniem oka”,

• teatr „Wizja” z DPS Machowino w spektaklu pt. „Nasz las, nasz dom”

• grupa taneczna z SOSW w Damnicy z tańcem do utworu „Mueve la colita”,

• zespół „Promyczek” z DPS Machowinko w przedstawieniu pt. „Z kamerą przez korytarz szkolny”,

• zespół „Singersi” z DPS Lubuczewo w utworze pt. „Dancing lasha tumbai”.

Oprócz prezentacji scenicznych odbędzie się pokaz prezentacji multimedialnych oraz wystawa afiszy promujących pasje osób z niepełnosprawnościami. Po zakończeniu prezentacji scenicznych zaplanowany jest poczęstunek. Podczas uroczystego otwarcia wydarzenia nastąpi występ - niespodzianka. Swoją pomoc przy organizacji przeglądu ofiarowują wolontariusze z Zespołu Szkół Informatycznych ze Słupska. Przegląd dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie "Zacisze" i Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie.