Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Swing, swing, swing, swing...

Piątek, 25 maja 2018 godz. 19:00

Występują:

Tadeusz Wicherek – dyrygent

Soliści Studia Accantus w Warszawie:

Sylwia Przetak – śpiew

Jarosław Kozielski – śpiew

 

Swing, swing, swing, swing...

Przeniesiemy się do epoki popularnego w latach 30-tych, 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku swingu, stylu, który wziął swój początek w Nowym Orleanie. Usłyszymy najsłynniejsze swingowe utwory z tego okresu, głównie z repertuaru legendy amerykańskiego kina Marilyn Monroe i Franka Sinatry oraz kompozycje instrumentalne Duke’a Ellingtona i Glenna Millera. Młodzi wokaliści z warszawskiego Studia  Accantus: Sylwia Przetak i Jarek Kozielski zaprezentują m.in. Night and Day, Somwhere Over the Rainbow, Love and Marriage, Under My Skin, Something Stupid, Diamonds Are Girl's Best Friend. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica poprowadzi Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Koncert ten to, naszym zdaniem, atrakcyjna propozycja przed zbliżającym się Dniem Matki.

 

Sylwia Przetak

Urodziła się w 1991 roku w Staszowie. Swoje umiejętności wokalne rozwijała w Studiu Artystycznym Metro, następnie w Teatrze N.O.R.A. i na wydziale Wokalistyki Estradowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest wokalistką Studia Accantus oraz chórzystką programów muzycznych: „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Must Be The Music 10” oraz „IDOL”. Wraz z Orkiestrą „Kukla Band” wystąpiła w części artystycznej wyborów „Miss Polski 2014”. Jest laureatką wielu festiwali muzycznych i uczestniczką programów muzycznych TVP2: "Bitwa na głosy" i "Tak to leciało". Współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. podczas 54 KFPP w Opolu. Występowała z towarzyszeniem polskich orkiestr symfonicznych: Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, CoOperate Orchestra i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

 

Jarosław Kozielski

Aktor i wokalista, absolwent London College of Music na wydziale aktorstwa teatru muzycznego. Ma na swoim koncie role w Teatrze Rampa w Warszawie ("Opowieść Wigilijna", "Zaczarowani", "W Cieniu", reż. Teresa Kurpias-Grabowska), Filharmonii Gdańskiej ("Wonderful Town", reż. Krzysztof Knurek), Teatrze w Oknie w Gdańsku ("ANTYgona", reż. Karol Prochacki), Akademii Muzycznej w Krakowie (Opera "Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego, reż. Błażej Peszek) oraz Lawrence Hall w Londynie ("Dracula", reż. David Henson, "Bad Girls", reż. David Ashley). Występował z orkiestrą Filharmonii Opolskiej (pod batutą Przemysława Neumanna), Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (pod batutą Tadeusza Wicherka). Jest laureatem Nagrody Griffith's Prize za aktorską interpretację piosenki (2016). Ma za sobą wiele koncertów spod szyldu „Broadway w Polsce” oraz Studia Accantus. Od 2017 roku rozpoczął ogólnopolską trasę koncertową z programem musicalowym pod tytułem "Podróż musicalowa". Udziela głosu w produkcjach telewizyjnych, reklamach, nagraniach poezji i audiobookach (m.in. poprzez Studio Aktorskiej Interpretacji Literatury). Na scenie odnajduje się w repertuarze klasycznym, musicalowym i rozrywkowym.

Bilety: 45/40 zł