Autor obrazu: Maciej Tamkun

Stanisław Moniuszko w Słupsku - Inspiracje Moniuszką

4 czerwca 2019 r. godz. 18:00
Bilety 20/(S) zł

Już 4 czerwca zapraszamy na koncert pn. "Inspiracje Moniuszką", współorganizowany z Wydziałem Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, na którym studenci wykonaja własne aranżacje utworów Stanisława Moniuszki. Całość dopełni występ młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku, która przedstawi swoją twórczość literacką na temat kompozytora i jego twórczości oraz poprowadzi koncert.

mgr Przemysław Sysojew – Osiński: przygotowanie; piano

studenci Instytutu Muzyki (III rok SPS; I rok SDS): aranżacja

studenci Instytutu Muzyki: wykonanie

mgr Zdzisław Pawiłojć: gitara basowa

Zapraszamy serdecznie, przyjdźmy i wesprzyjmy naszą wspaniałą młodzież w trudach i staraniach w dążeniu do ukazania piękna muzyki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.