Przeboje muzyki filmowej (koncert familijny)

25 listopada 2018 r. godz. 12:00
Bilety 20/15 zł

Listopad rozpoczęliśmy muzyką filmową i zakończymy nią również, choć w zupełnie nowych aranżacjach. Tym razem na scenie pojawi się również solistka: Katarzyna Laskowska (sopran). Jakie dźwięki przygotował dla rodzin Ruben Silva z orkiestrą Sinfonia Baltica? Przekonajmy się sami w ostatnią niedzielę listopada.

---

Katarzyna Laskowska - W latach 1995-2001, studiowała śpiew (sopran liryczny), u Pani prof. Janiny Skalik – wybitnej śpiewaczki i wieloletniego dziekana Akademii Muzycznej w Warszawie, oraz u znakomitej Zofii Witkowskiej.

W ramach dokształcania, brała udział w kursach mistrzowskich: teoretycznych (m.in. o stylach w epoce baroku) i wokalnych, prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: p.Karczykowskiego, p.Panerai’a, p.Riciarelli.

W swoim repertuarze ma bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar koncertowy: arie operowe, operetkowe, sakralne, oraz największe dzieła muzyki oratoryjno-kantatowej.

Koncertuje w kraju i za granicą m.inn.: Włochy, Niemcy (z op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka), Anglia (kilkakrotne koncerty solowe na zaproszenie księżnej Renaty Sapiehy), Francja , Hiszpania (Filharmonia w Bilbao), Praga (Opera Praska)

Współpracuje/owała ze scenami operowymi, operetkowymi, filharmoniami, dyrygentami, orkiestrami, kompozytorami (głównie muzyki filmowej). Szczególnie cenna dla śpiewaczki jest współpraca z Michałem Lorencem, z którym nagrała muzykę m. inn. do spektaklu „Irlandzkie Historie” dla Teatru im. Jaracza w Łodzi), oraz na zaproszenie kompozytora, brała udział w Europejskim Festiwalu Muzyki Filmowej.

Do roku 2007, współpracowała także z Operetką w Warszawie.

Artystka bierze udział w licznych festiwalach muzyki: sakralnej (m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie), operowej (m.in.Premiera Intermezza Operowego G.B. Pergolesiego „Fałszywa Polka” w Warszawie) , operetkowej (m.inn. w ramach Festiwalu Kiepurowskiego w Krynicy) , filmowej (jednym z najbardziej znaczących festiwali, był Europejski Festiwal Muzyki Filmowej, pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie wystąpiła na pl. Teatralnym w Warszawie, z gmachu Opery Narodowej, dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności, z orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji, pod dyr. Krzesimira Dębskiego.)

W 2004r. została laureatką pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Polska Muzyka Wokalna”.

Wyjazd do Opery w Pradze, w 2008r. (Charpentier –op. „Louisa”) , zaowocował współpracą i tak, w sierpniu b.r., została zaproszona do wzięcia udziału w Festiwalu Mozartowskim.
W październiku b.r. Artystka została zaproszona do wzięcia udziału w oratorium symfonicznym Michała Lorenca powstałe z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz dla uczczenia poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej. Wydarzenie poprzedziło nagranie płyty wydawnictwa Warner Classics, z towarzyszeniem

London Symphony Orchestra, a samo nagranie orkiestry zostało zrealizowane w jednym z najsłynniejszych studiów nagraniowych – Abbey Road w Londynie. LSO w studio Abbey Road poprowadził brytyjski dyrygent Lee Reynolds. Koncert zostanie powtórzony 24.06.2017 we Wrocławiu.

---

Ceny biletów: 20 zł /dorośli/, 15 zł /dzieci/