Piękny Nieczuły

8 grudnia 2019 r. godz. 18:00
Bilety 70 zł

Słupski Ośrodek Kultury, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara i Nowy Teatr im. Witkacego zapraszają na jedyny taki spektakl w Słupsku…

“PIĘKNY NIECZUŁY”
warszawskiego Teatru Polonia, z Natalią Sikorą i Pawłem Ciołkoszem zagości na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica już 8 grudnia o godz. 18.00.

O spektaklu:
Jean Cocteau napisał ten tekst specjalnie dla Edith Piaf, która z wielkim sukcesem zagrała go niezliczoną liczbę razy. Dla Teatru Polonia tekst na nowo przełożył Edward Wojtaszek, ceniony reżyser teatralny.

Długa noc w pokoju hotelowym. Zakochana kobieta czeka na swojego partnera – to czekanie jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają jej tęsknotę, ale i budzą gniew. Jest piosenkarką, a zamiast na scenie, spędza czas na czekaniu. Gdzie się podziewa ten człowiek, który powinien być z nią w każdej wolnej chwili? Dlaczego skazuje ją na torturę wyczekiwania i niepewności? Z kim spędza noce, gdzie bywa? Swoją emocjonalną opowieścią o trudnej miłości i nieustannej tęsknocie kobieta prowadzi widzów przez noc. Kiedy kochanek pojawia się, milczący i nieobecny myślami, wszystkie uczucia czekającej kobiety wracają z jeszcze większą siłą – bohaterka oscyluje między czułością i goryczą, wzruszeniem i złością. Jest w tym piękno i ból, a do tego wprost fascynujący urok.

W roli Kobiety Natalia Sikora, która podczas spektaklu brawurowo wykonuje największe przeboje Edith Piaf oraz Paweł Ciołkosz, znany widzom np. z głośnego przedstawienia Matki i synowie.

Przekład i reżyseria: Edward Wojtaszek
Scenografia i kostiumy: Weronika Karwowska
Muzyka: Wojciech Ruciński (aranżacje i bas), Krzysztof Nowicki (gitara), Maurycy Idzikowski (trąbka)
Reżyser światła: Waldemar Zatorski
Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy: Magdalena Kłosińska
Asystent producenta wykonawczego: Katarzyna Żukowska
Obsada: Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz.

Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a