Edyta PiaseckaSławomir Naborczyk

"Opera Viva" Gala Noworoczna

4 stycznia 2019 r. godz. 19:00
Bilety 50/40/35 zł

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy zaprasza na wspólne przywitanie Nowego Roku z niezwykle utalentowanymi solistami: Edytą Piasecką (sopran) oraz Sławomirem Naborczykiem (tenor). W programie usłyszymy m.in. wspaniałe dzieła operowe Pucciniego, czy Verdiego.

---

EDYTA PIASECKA. Dramatyczny sopran koloraturowy. Specjalizuje się w partiach belcantowych, wykonuje również repertuar oratoryjny i pieśniarski.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. Bachakademie u prof. Anny Reynois. Zdobyła wiele nagród, m.in.: I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych organizowanym przez prof. Ryszarda Karczykowskiego (1997)…

Już podczas studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie Mozarta. W 1999 r. została solistką Opery Krakowskiej, gdzie oprócz Rozyny wykonywała m.in. partie: Neddy w Pajacach R. Leoncavalla, Hanny w Strasznym Dworze S. Moniuszki, czy Łucji w Łucji z Lammermoor G. Verdiego.

W 2003 r. po raz pierwszy zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Warszawie (rola Hrabiny di Folleville w polskiej premierze Podróży do Remis G. Rossiniego). W kolejnych latach współpracowała z wieloma filharmoniami. Z wielu wspaniałych występów warto wspomnieć wykonanie partii sopranowej w Messa da Requiem Requiem Verdiego (ze Stefanią Toczyską pod dyr. Kaia Bumanna) podczas inauguracji Gdańskiego Festiwalu Muzycznego w Katedrze Oliwskiej, czy udział w internetowych transmisjach operowych dzieł polskich emitowanych z warszawskiego Teatru Wielkiego na Opera Platform: Straszny dwór (Hanna, 2015), Goplana (partia tytułowa, 2016), przedstawienie zdobyło „Operowego Oskara” – International Opera Awards w kategorii Work Rediscovered (Dzieło odkryte na nowo).

---

SŁAWOMIR NABORCZYK. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr.hab Marka Moździerza i mgr Tadeusza Szlenkiera. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów u Neila Shicoffa, Eytana Pessena, Matiasa Rexrotha, Izabeli Kłosińskiej, Heleny Łazarskiej, Katarzyny Rymarczyk, Adama Kruszewskiego, Leszka Świdzińskiego, Matiasa Robvasa. oraz Tomasza Koniecznego.

Laureat m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie w (III Nagroda, 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamróz w Busko Zdroju (III Nagroda) oraz Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach (Nagroda Specjalna, 2017), XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Złote Głosy w Warszawie (II Nagroda, 2017), oraz VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury (I miejsce, 2018).

Debiutował w 2011 rolą Basilia w Weselu Figara Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy.  Od stycznia 2018 r etatowy solista Opery Śląskiej. Wspópracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Warszawska Operą Kameralną.

Współpracuje z Sinfonią Varsovia, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva (występy m. in. w Bremen, Lilenthal i Schwerin). W 2017 r. śpiewał Abdalla w koncertowym wykonaniu Nabucca Verdiego w Bremen. W 2017 r brał udział wraz z Sinfonią Varsovia pierwszym nagraniu Opery ,,Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego śpiewając partię Domana. Absolwent Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Narodowym w Warszawie.

---

Ceny biletów: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 35 zł (grupowy)