Muzyka Latynoamerykańska

Ruben Silva (dyrygent)
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

---

Maciej Frąckiewicz jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie – XX Międzynarodowego Konkursu „Arrasate Hiria” w Hiszpanii (2012). W 2013 roku otrzymał PASZPORT POLITYKI „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej, i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania”.

Ponadto jest laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów akordeonowych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Włoszech i Hiszpanii. Spośród jego sukcesów konkursowych znajdują się:
- Nagroda Główna oraz nagroda publiczności na Deutscher Musikwettbewerb (Bonn, Niemcy, 2018)
- Folkwang Preis (Essen, Niemcy, 2017)
- Nagroda Główna na Międzynarodowym Konkursie Multiinstrumentalnym GWK
(Münster, Niemcy, 2015)
- I nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Carlo Civardi”
(Val Tidone, Włochy, 2010)
- I Nagroda na III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym im. A. Krzanowskiego
(Czechowice- Dziedzice, 2010)
- nagroda specjalna na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej (Kraków, 2010)

Więcej infornacji na oficjalnej stronie artysty: http://maciejfrackiewicz.com/#o-mnie

---

Łukasz Kuropaczewski. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego. W 2003 roku rozpoczął studia w klasie Maestro Manuela Barrueco w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore, USA, które ukończył w 2008 roku.

Występował z recitalami w Polsce, Rosji, Białorusi, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Islandii, Węgrzech, Serbii, Kosowie, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Japonii, Chinach, Kanadzie, USA, Meksyku oraz Panamie. Występował w najważniejszych salach koncertowych świata: Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Sali im. P. Czajkowskiego w Moskwie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Często występuje jako kameralista – m.in. z  Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja), Maciejem Frąckiewiczem, Agatą Szymczewską, Łukaszem Długosz, Andrzejem Bauer.

Kuropaczewski jest wziętym wykładowcą gitary. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. W latach 2007-2010 był wykładowca University of Pennsylvania w Filadelfii, a od 2008 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Nagrał pięć płyt kompaktowych. Trzy ostatnie (“Polish Music”, “Aqua e Vinho” i “Nocturnal”) otrzymaly nominacje do Nagrody Fryderyk w kategoriach: Najwybitniejszy Album - Muzyka Polska, Najwybitniejszy Album - Muzyka Kameralna, Najwybitniejszy Album - Recital Solowy.

Więcej infornacji na oficjalnej stronie artysty: http://www.lukaszguitar.com/#home