POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

MICHAŁ KMIECIAK czyli współczesna klasyka

Niedziela, 18 sierpnia 2019 godz. 12:00

Garden Party u Karola 4 - MICHAŁ KMIECIAK czyli współczesna klasyka

        Michał Kmieciak  jest prekursorem nurtu contemporary classical w Polsce.

Koncerty Michała Kmieciaka to przede wszystkim niesamowity klimat. Publiczność zamiera i wtapia się w dźwiękowe pejzaże malowane przez trio. Artyści czarowali swoją muzyką na najważniejszych festiwalach showcase'owych (m.in.: Enea Spring Break w Poznaniu, SeaZone w Sopocie) i filmowych (Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Ale Kino! w Poznaniu). Artysta znalazł się także w wąskim gronie artystów z Polski nominowanych w europejskim programie INES#talents.

        Pianiście towarzyszą absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na skrzypcach gra Dominika Dołżyńska, stale współpracująca z Teatrem Wielkim w Poznaniu, ale i muzykami sceny pop (Sylwia Grzeszczak, Łukasz Zagrobelny). Na wiolonczeli, mieszkająca w Berlinie, Aleksandra Walczak, która współpracowała m. in. z Rayem Wilsonem (ex-Deep Purple) i Kevem Foxem.

        Niepowtarzalny klimat, który zespół Michała Kmieciaka potrafi stworzyć, wykorzystując jedynie fortepian, skrzypce i wiolonczelę, przesycone emocjami, piękne melodie i charakterystyczne, zaskakujące harmonie – tego wszystkiego zawsze mogą spodziewać się bywalcy koncertów Michała Kmieciaka. Dodatkowym smaczkiem będą nowości, które publiczność usłyszy absolutnie przedpremierowo.

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka i instagram Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 4"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

 

Sfinansowano ze środków Miasta Słupska.