Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Mężczyźni wolą brunetki

Piątek, 26 stycznia 2018 godz. 19:00

 Wykonawcy:

Małgorzata Chruściel - śpiew

Adela Konop - śpiew

Bohdan Jarmołowicz - dyrygent

Orkiestra PF Sinfonia Baltica

W programie  Złote przeboje cz. 2
 

Mężczyźni wolą brunetki to tytuł koncertu karnawałowego, na który składają się znane przeboje polskie i obce. Jest on kontynuacją programu pn. Złote przeboje (stąd poddtytuł koncertu - Złote przeboje 2), prezentowanego przez solistów i orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza w ubiegłym roku. Tym razem, dwie utalentowane wokalistki młodego pokolenia: Małgorzata Chruściel i Adela Konop zaprezentują kompozycje z repertuaru polskich wykonawców, m.in.: Danuty Rinn, Marka Grechuty i Skaldów. Będą także covery wykonywane w oryginale przez  Whitney Houston i Mariah Carey, Joe Cockera i innych. Solistkom będzie akompaniowała słupska orkiestra pod batutą Bohdana Jarmołowicza, która zaprezentuje się także w utworach instrumentalnych.

Adela Konop 

Z muzyką związana jest od wczesnego dzieciństwa. Od 6 roku życia grała na skrzypcach. Jednak zawsze bliższe jej było śpiewanie. Już jako nastolatka wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską, czy Grażynę Łobaszewską – jej największy wokalny autorytet. Po drodze wystąpiła w kilku konkursach, m.in. „Kryształowa Nuta” w Lidzbarku Warmińskim (Grand Prix), „Soundtrack” w Łomży (I miejsce), czy „Maratonie Piosenki Osobistej” w Świeciu ( I miejsce jako zespół Adelibanda).  Doświadczenie sceniczne zdobywała również w telewizyjnych programach muzycznych, takich jak: „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music” (z zespołem Adelibanda) oraz „Mam Talent” (z zespołem Adelibanda). 
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej  dr Joanny Żółkoś – Zagdańskiej. 
Poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi „bawić się” głosem. „Wyśpiewuje siebie” poprzez improwizację, co jak twierdzi - daje jej duże poczucie wolności. Śpiew jest jej największą pasją i terapią na rzeczywistość. Poza tym, komponuje, pisze teksty i zajmuje się pracą pedagogiczną.
W latach 2007 – 2010  współpracowała z gitarzystą Adamem Skrętnym. W 2011 roku powstał zespół Adelibanda, którego jest liderką. Od 2013 roku zawodowo związana jest z gitarzystą, kompozytorem i producentem Sławomirem Szudrowiczem.  Wzięła udział w nagraniu płyty  zespołu „Brda” oraz  krążka Grzegorza Pleszyńskiego, skomponowanego i wyprodukowanego przez Sławka Szudrowicza. W 2014 roku wspólnie nagrali także ścieżkę dźwiękową do artystycznego filmu pt. „Mała Syrenka”, zrealizowanego przez bydgoskich artystów Martę Filipiak i Łukasza Owczarzaka.   Jako wokalistka sesyjna nagrała chórki na płytę Humama Ammari.
Na co dzień występuje jako Adela Konop lub Adelibanda. Od 2014 roku jest częścią bydgoskiej grupy o nazwie TKANKA. Od niedawna występuje także jako solistka Projektu: Breakout, poświęconego pamięci Miry Kubasińskiej i legendarnemu zespołowi Breakout. Jako chórzystka współpracuje z zespołem The Echoes Project. 
 

Małgorzata Chruściel

Wokalistka i aktorka musicalowa.

Urodziła się w Rzeszowie 11 grudnia 1991 r. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ( kierunek: jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność: wokalistyka jazzowa, klasa śpiewu ad. dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej). Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi bydgoskiego "Zaucha - Serca Bicie". Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem "Variete", gdzie zadebiutowała w spektaklu "Legalna Blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza. Jest często zapraszanym gościem Filharmonii Pomorskiej. Koncertowała z różnymi orkiestrami pod batutą dyrygentów następujących dyrygentów: Zbigniewa Górnego, Bernarda Chmielarza, Bohdana Jarmołowicza, Macieja Sztora. Wystąpiła w koncercie sylwestrowym w Rzeszowie 2016/2017 r. wśród artystów takich jak: Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański i Magda Steczkowska. Koncertowała również z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Tadeusza Wicherka i wrocławskim big-bandem Dziubek Band. Występuje również w chórkach, towarzysząc innym artystom, m.in.Krystynie Prońko. Od września 2017 kreuje postać Saraghiny w musicalu "Nine" w reżyserii Jacka Mikołajczyka na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

 
Bilety: 35/30 zł do kupienia w kasie Filharmonii oraz na stronie KupBilecik.pl