POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Małe jest piękne

Niedziela, 24 lutego 2019 godz. 12:00

Zapraszamy na nietuzinkowy koncert małych wirtuozów, którzy zagrają m.in.  Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna, czy Preludia taneczne W. Lutosławskiego. W pulpitach wraz z profesjonalnymi muzykami zasiądą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im I.J. Paderwskiego w Słupsku. Spotkanie z orkiestrą i młodymi artystami dopełni muzyczna zabawa i prezenty dla każdego!

Występują:

Alicja Zakrzewska (fortepian)
Wojciech Niedziółka (skrzypce)
Jeremi Tabęcki (klarnet)
uczniowie PSM I i II st. w Słupsku
Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica dyryguje Bartosz Olejnik
Teresa Przeradzka (prelegent)
 
---

Alicja Zakrzewska urodziła się 10 grudnia 2008 r. w rodzinie muzycznej. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Od 7 roku życia uczęszcza do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie i pracuje pod kierunkiem pani Wilii Ochockiej-Janusz. Alicja ma na swoim koncie następujące sukcesy:

•       I nagroda - Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Alla Pollacca” w Warszawie / 2018

•       II nagroda -  Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz klawiatury” Warszawa / 2018

•       III nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego Łomianki / 2018

•       III nagroda - Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi / 2018

•       II nagroda - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. B. Bartoka w Warszawie / 2017

•       III nagroda - Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi / 2016 

---

Wojciech Niedziółka - jest uczniem klasy skrzypiec prof. Łukasza Błaszczyka oraz trzeciej klasy gimnazjum OSM II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym zebrał bardzo bogatą kolekcję najwyższych nagród otrzymywanych podczas wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych organizowanych w kraju i zagranicą. Koncertuje od 10 roku życia. Był członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów.
W charakterze solisty orkiestry symfonicznej zadebiutował podczas Międzynarodowego Festiwalu Emanacje 2017 w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, z towarzyszeniem „Slovak Sinfonietta”. W tym charakterze występował także z orkiestrą „Polish Camerata” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Łódzkiej w koncercie z cyklu „Młodzi Geniusze” w 2018 roku. W ramach nagrody otrzymanej w konkursie „Purpurowy Stradivarius” – odbył miesięczne warsztaty muzyczne w prestiżowej „Luzerne Music Center” w USA, gdzie miał okazję współpracować z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. W 2018 roku został zaproszony do składu „Penderecki Youth Orchestra” – orkiestry kameralnej utworzonej przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Młoda Polska”.

---

Jeremi Tabęcki – pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Grę na klarnecie rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem pani Doroty Żołnacz, obecnie kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie.

Jeremi jest laureatem wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach, między innymi I nagrody na Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie (Czechy), I nagrody na Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie, I Nagrody na Konkursie „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej i innych. Nagrody otrzymywał również jako członek trio klarnetowego, między innymi Grand Prix na konkursach kameralnych w Gdańsku, Sierpcu i Sochaczewie.

Jeremi występował również z Orkiestrą Kameralną w Elblągu podczas koncertów dla młodzieży. Brał udział w kursach i warsztatach klarnetowych prowadzonych przez Jana Jakuba Bokuna i Arkadiusza Adamskiego

Od października 2018 jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

---

Bartosz Olejnik urodzony w Szczecinie w rodzinie pokoleniowo związanej z muzyką. Od początku przejawiał zainteresowanie tą dziedziną sztuki. W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W czasie nauki zauważono jego szczególne uzdolnienia muzyczne co zaowocowało licznymi stypendiami i nagrodami zarówno w trakcie nauki w szkole średniej jak również w trakcie studiów. W 2006 roku ukończył z bardzo dobrym wynikiem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie altówki adiunkta Wojciecha Kołaczyka. Działalność artystyczna Bartosza Olejnika jest bogata. Koncertował z wieloma orkiestrami w kraju jak i zagranicą.

Miłość do muzyki spowodowała chęć odkrywania i zgłębiania nowych terenów stąd w 2010 roku rozpoczął studia na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia zakończył z wynikiem bardzo dobrym w 2015 roku w klasie dyrygentury doktora Piotra Wajraka.

W trakcie dotychczasowej pracy czerpał wiedzę między innymi od Zygmunta Rycherta, Piotra Wajraka, Vladimira Kiradjieva, Warcisława Kunca, Rubena Silvy, Marcello Roty i Donato Renzettiego. W dziedzinie dyrygentury współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Capella Bydgostiensis, Sinfonia Baltica w Słupsku oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, którą w 2017 roku przygotował do koncertu z Andrea Bocellim.

Bartosz Olejnik ma w swoim repertuarze między innymi takie opery jak: Eugene Onegin P. Tchaikovskiego, Un ballo in maschiera G. Verdiego, Traviata G.Verdiego, La Boheme G. Pucciniego, Nabucconodosor G. Verdiego, Cyrulik Sewilski G. Rossiniego. Bartosz Olejnik uczestniczył w prapremierze współczesnej opery Demony z Edinrath. Rzecz o Halionie i Liryen Pawła Tomasza Grajnerta podczas X Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Bartosz Olejnik współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Capella Bydgostiensis, Sinfonia Baltica w Słupsku oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, którą przygotował do koncertu z Andrea Bocellim.

---

 

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Słupsku prowadzi nauczanie:

- w szkole muzycznej I stopnia (dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat) w specjalnościach: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, akordeon, flet, klarnet, perkusja, saksofon, trąbka, tuba,

- szkole muzycznej II stopnia (dla młodzieży w wieku 10-23 lata):

a)w specjalności instrumentalistyka w specjalizacjach: fortepian, gitara, skrzypce,

wiolonczela, akordeon, flet, klarnet, perkusja, saksofon, trąbka,

b)w specjalności wokalistyka,

c)w specjalności rytmika.

Wnioski o przyjęcie na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą w maju, badanie przydatności do szkoły muzycznej I stopnia oraz egzaminy do szkoły muzycznej II stopnia odbędą się w czerwcu b.r.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły: Słupsk, ul. Szczecińska 106, telefon 59 843 28 61, strona internetowa www.psmslupsk.pl

---