POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Koncert Pasyjny

Sobota, 6 kwietnia 2019 godz. 19:30

W duchu przedświątecznym Orkiestra Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy zaprasza na uroczysty Koncert Pasyjny, który odbędzie się w kościele Mariackim w Słupsku! Wykonane zostanie  Requiem J. Ruttera z bardzo piękną, poruszającą do łez muzyką.  Wydarzenie uświetni młoda, utalentowana solistka Katarzyna Marczewska (sopran) oraz  Chór Iuventus Cantans.

Autorskie słowo o muzyce przedstawi Andrzej Zborowski.

---

Katarzyna Marczewska – (sopran koloraturowy). Pochodzi z Dobrzynia nad Wisłą. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku na wydziale wokalnym w klasie śpiewu mgr Izabeli Denst-Szydłowskiej. Po ukończeniu szkoły dostała się do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na śpiew solowy do klasy prof. zw. dr hab. Bożeny Harasimowicz. W swojej Alma Mater umiejętności aktorskie rozwijała pod opieką dr Doroty Kolak, mgr Marty Jankowskiej, dr Dariusza Szymaniaka. W 2017 roku obroniła licencjat.

Obecnie kończy studia drugiego stopnia w klasie tej samej pani profesor. Jej edukacja obfitowała w liczne wystąpienia na scenach. Występowała jako solistka z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Piotra Jędrzejczyka. Brała udział w koncertach na rzecz domów opieki społecznej na terenie Trójmiasta, koncertach charytatywnych organizowanych przez Lions Club Gedania. Koncertowała m.in. w Dworku Sierakowskich w Sopocie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, archikatedrze oliwskiej, sali koncertowej Portu Gdynia. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich pod kierunkiem: Charlotte Lehmann, Olgi Pasiecznik, Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej.

W kwietniu 2018 roku debiutowała w projekcie uczelnianym rolą Belindy w operze „Dydona i Eneasz” H. Purcell’a, wystawionym w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na początku marca br. kreowała postać Melii w operze „Apollo i Hiacynt” W.A. Mozarta. Spektakl został wystawiony w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Obie produkcje odbyły się pod kierownictwem muzycznym Przemysława Stanisławskiego i w reżyserii Dariusza Paradowskiego . Katarzyna w swoim repertuarze posiada nie tylko partie operowe, ale także dzieła oratoryjno-kantatowe oraz pieśni.

 

 

---