POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Koncert Dyplomowy Akademii Muzycznej w Poznaniu

Piątek, 15 maja 2020 godz. 19:00

Szanowni Melomani!
 

W związku ze stanem epidemii, koncerty:
"Pożegnanie Zimy" (13.03.2020), "Powitanie Wiosny" (20.03.2020), "Mozart- Requiem w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II" (02.04.2020) oraz "LA TRAVIATA" (24.04.2020) są ODWOŁANE. Koncerty "CAFE BODO" oraz "Bajkowa Niedziela- Krasnoludki lubią nutki" odbędą się w nowym sezonie artystycznym 2020/2021. 

Zwrotów dokonujemy w takiej formie w jakiej bilety zostały zakupione (gotówka, karta, przelew) w kasie filharmonii OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00-13.00.

NIEPRZEKRACZALNY TERMIN ZWROTÓW BILETÓW NA KONCERTY ORKIESTRY: 30.06.2020r. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy że jest już dostępny internetowy zwrot biletów. W tym celu należy przesłać na adres impresariat@sinfoniabaltica.pl:
1. czytelny skan paragonu i biletu (w przypadku braku paragonu- tylko skan biletu),
2. informację o ilości biletów do zwrotu,
3. imię i nazwisko oraz dokładny adres wraz z kodem pocztowym,
4. numer kontaktowy,
5. numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot.
INTERNETOWY ZWROT BILETÓW OBOWIĄZUJE TYLKO NA ODWOŁANE WYDARZENIA Z UDZIAŁEM ORKIESTRY. 

______________________________________________

Koncert Dyplomowy Akademii Muzycznej w Poznaniu

 

Miłosz LEWANDOWSKI /fortepian/

Marta KACA /dyrygent/

 

Program:

Maurice Ravel - Nagrobek Couperina

Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Feliks Mendelssohn-Bartholdy - II Symfonia a-moll op. 56 Szkocka

 

Miłosz LEWANDOWSKI 

Jest obecnie studentem II roku studiów magisterskich w klasie dr hab. Joanny Marcinkowskiej, profesora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie prof. Waldemara Andrzejewskiego. Jest laureatem szeregu nagród i wyróżnień na konkursach, festiwalach i przesłuchaniach pianistycznych. Odnosił także sukcesy na niepianistycznych konkursach muzycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:

– pierwsza nagroda na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu,

– druga nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na utwór inspirowany twórczością Witolda Lutosławskiego w Poznaniu,

– druga nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym im. Franciszka Wesołowskiego w Łodzi,

– trzecia nagroda na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie,

– wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia w Krakowie (2014),

– wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu,

Jego kompozycje wykonywane były m. in. na festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Trzykrotnie otrzymywał Nagrodę Miasta Poznania dla uczniów poznańskich szkół za szczególne osiągnięcia artystyczne. W roku 2015 był stypendystą Prezesa Rady Ministrów RP. W ubiegłym roku akademickim otrzymał stypendium naukowe Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie kontynuuje studia inżynierskie w Instytucie Nauk o Jakości.

 

Marta KACA

Studentka dyrygentury operowo-symfonicznej w klasie Jose Maria Florencio w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2019, stypendium rektora dla najlepszych studentów w AM w Poznaniu. a także m. in. III Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Ruchowych oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Fortepianowej. Współautorka intermedialnego spektaklu Musica Posthumana, Orkiestry Kopernika w ramach programu Kopernik na podsłuchu, a także członek projektu Muzyczne Komplety.

W swoim bogatym repertuarze ma zarówno utwory klasyczne, jak i współczesne. Współpracowała z wieloma orkiestrami takimi jak Filharmonia Poznańska, Filharmonia Dolnośląska czy Filharmonia Gorzowska. Występowała m. in. na 46. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna, Malta Festival Poznań 2017, 2019 oraz Ars Electronica 2019 (Austria). Swoje umiejętności dyrygenckie szkoliła pod okiem wybitnych osobistości świata muzycznego - Rafałem Jackiem Delektą, Leonem Botsteinem, Wojciechem Rodkiem czy Tadeuszem Strugałą.