Koncert charytatywny "Dar Serca w Tańcu i Piosence"

7 marca 2020 r. godz. 17:00
Bilety 40/20 zł

7 marca (sobota) w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się koncert "Dar Serca w Tańcu i Piosence". Będzie to koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla polskich sierot z Domu Dziecka w Wilnie.

Na apel organizatorów do koncertu zgłosiły się prawie wszystkie najbardziej znane zespoły Słupska i powiatu. Nie ma możliwości wszystkich zmieścić w jednym koncercie, więc być może drugi odbędzie się jesienią. Mamy już potwierdzenie, że 7 marca o godz. 17 w słupskiej filharmonii wystąpią znane i lubiane zespoły oraz soliści: Wojskowy Zespół Wokalny WIARUSY, Zespół Taneczny Młodzieżowego Domu Kultury PLĄS, bardzo lubiana Anna Poźlewicz zaśpiewa polskie i rosyjskie przeboje, a chór Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy AleBabki zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego bogatego repertuaru. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca "Pomorzacy" z gminy Ustka, laureat Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej i wielu innych nagród, którego członkowie dają gwarancję wysokiego poziomu tańca i piosenki. Na koniec publiczność zobaczy i usłyszy Kapelę z Gminy Damnica, która posiada już ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym. W dorobku ma już dwie nagrane płyty i przygotowuje materiał na trzecią. Grzegorz Gurłacz i jego zespół to w pełni profesjonalna kapela. W przedsięwzięcie zaangażował się także Ruben Silva, dyrektor Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.