IRLANDIA

9 marca 2019 r. godz. 19:00
Bilety 50/40/30 zł

Irlandia, kraj pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Widowisko IRLANDIA to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesną tradycje tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków. Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawi, że utrzymanie stóp w miejscu będzie nie lada wyzwaniem! Gościem specjalnym będzie Ruth McKenna – gwiazda tańca irlandzkiego, tancerka widowiska Riverdance. Towarzyszyć jej będą Mateusz Wójcik - twórca widowiska "Usłyszeć Taniec" oraz irlandzki zespół Macalla Trio.

Skład:
Tomasz Biela: gitara akustyczna, basowa, jazzowa,
Małgorzata Mycek: śpiew (również w irlandzkim języku Gealic), bodhran, cajon, małe instrumenty perkusyjne.
Ewelina Grygier: irlandzki flet poprzeczny, thin whistle, low whistle.
Mateusz Wójcik: taniec
Ruth McKenna: taniec

---

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zastrzega sobie możliwość zmian terminów, wykonawców, programów koncertów.