Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Geniusz Beethovena

Piątek, 27 kwietnia 2018 godz. 19:00

W programie:

Ludwig van Beethoven – Uwertura Egmont op. 84

Ludwig van Beethoven – I Koncert fortepianowy C-dur op.15

Ludwig van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21

 

Wykonawcy:   

Elżbieta Wiesztordt – dyrygent

Michał Gozdek – fortepian

Orkiestra PF "Sinfonia Baltica"

 

Prof. Elżbieta Wiesztordt

ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie dyrygentury symfonicznej w PWSM w Poznaniu w klasie prof. Witolda Krzemieńskiego (1978). Po studiach pracowała w Operze i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, a także występowała z orkiestrami innych Filharmonii w Polsce. Główną domenę jej życia zawodowego stanowi jednak dydaktyka: od wczesnych lat 80. wykłada w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy. Blisko 30 lat prowadziła orkiestrę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku, regularnie koncertując z nią w kraju i poza granicami. Przez kilka lat współpracowała z redakcją kulturalną Telewizji Gdańsk. Obecnie jest profesorem Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy.

 

Michał Gozdek

Urodził się w Bydgoszczy. Jest absolwentem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w klasie klarnetu Jarosława Libronta. Studiował na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, który ukończył w 2011 r. z wyróżnieniem w dwóch specjalnościach: Dyrygentura chóralna oraz Prowadzenie zespołów jazzowych, ze szczególnym ukierunkowaniem na pianistykę jazzową. Trzon jego działalności artystycznej w dziedzinie stanowi muzyka jazzowa. W latach 2007/2008 studiował na wydziale jazzu w Université Le Mirail w Tuluzie we Francji jako stypendysta Międzynarodowego Programu Wymiany Studentów Erasmus. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii i Niemczech. 
Ukończył studia na Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Wojciecha Michniewskiego. Obecnie studiuje fortepian w klasie prof. Wiesławy Skrzypek - Ronowskiej.

 

Bilety: 35/30 zł