Garden Party u Karola 5 - Klezmorim Trio

19 lipca 2020 r. godz. 12:00

Garden Party u Karola 5 - Klezmorim Trio

Zespół tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli.

Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidysz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Wszyscy muzycy od lat związani są z krakowskim Klezmer Hois (w jidysz: „Dom Klezmera”). Koncertują tam regularnie, a ich recitale zawsze przyjmowane są bardzo entuzjastycznie. Występowali w Europie, USA, Azji (Chiny, Korea Południowa) i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zespół wystąpi w składzie:

Karolina Stasiowska - altówka i śpiew

Marcin Wiercioch - akordeon

Piotr Południak – kontrabas

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 5"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

Sfinansowano ze środków Miasta Słupsk w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa dla uczestników koncertów plenerowych pn. Garden Party u Karola w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce w galerii poniżej.