POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Garden Party u Karola 5 - Cello2Cello

Niedziela, 12 lipca 2020 godz. 12:00

Garden Party u Karola 5 - Cello2Cello

Ibea Bu ( Izabela Buchowska ) - cello, electric cello

Kova ( Agnieszka Kowalczyk) - cello, electric cello

Cello 2 Cello to duet wiolonczelowy, który tworzą dwie absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu: Izabela Buchowska i Agnieszka Kowalczyk. Zespół łączy klasyczną wirtuozerię z improwizacjami, rockową energią, prezentując hity pop, rock, jazz, a także najbardziej znane utwory z muzyki klasycznej i filmowej w bardzo ciekawych aranżacjach. Reprezentuje je jedna z amerykańskich agencji artystycznych, dzięki której mogą koncertować na całym świecie.

Artystki występowały w Chile, Argentynie, Japonii, Chinach, Wietnamie, Indiach, Emiratach Arabskich, Grecji, Włochach i Stanach Zjednoczonych.

 

Izabela Buchowska

Wiolonczelistka, ur. 21 września 1980, w Olsztynie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w Olsztynie w wieku lat dwunastu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2000-2005), gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i as. Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy, 2005-2007) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music w Nowym Jorku (2007-2008) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku (2009) spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School.

Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami, jak: Kazimierz Michalik, Lynn Harrel, Ulf Tischbirek, Andrzej Bauer, Edna Michell, Baruch Arnon, Tomasz Strahl, czy Roman Jabłoński.

Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe przyznanej przez Fundację Środowisk Twórczych, nagrody Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck (2006), rocznego stypendium Rządu Niemieckiego DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst (2005), stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2008), Prezydenta Miasta Olsztyn (2007), Rotary Clubu (2007), Instytutu Adama Mickiewicza (2007, 2008) oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009).

Występowała jako solistka i kameralistka podczas licznych festiwali muzycznych, m. in. na słynnym Schlezwig-Holstein Festival w Niemczech i Chopin and Friends Festival w Nowym Jorku. Często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych.

 

Agnieszka Kowalczyk

Wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami sceny jazzowej, rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre' N'Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalach Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu Kova na wiolonczelę elektryczną i loop station.

Cello 2 Cello filmy promocyjne:

https://www.youtube.com/watch?v=j57QIG7tMZw

Highway to Hell (na żywo z koncertu w Indiach)

https://www.youtube.com/watch?v=8hbTgvZbLb4

Cello 2 Cello "Shallow" <z filmu 'A Star Was Born'>

https://www.youtube.com/watch?v=-90JoYT6hi4

Cello 2 Cello "Game of Thrones"

https://www.youtube.com/watch?v=bySckW-QLlI

 

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 5"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

Sfinansowano ze środków Miasta Słupsk w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa dla uczestników koncertów plenerowych pn. Garden Party u Karola w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce w galerii poniżej.