Duet harfa i klarnet

8 lipca 2018 r. godz. 12:00

DUET HARFA I KLARNET

W programie koncertu znajdą się najbardziej znane i lubiane tematy muzyki filmowej (także polskiej), standardy, utwory Gershwina i Piazzolli, przedwojenne polskie piosenki w wykonania dwojga solistów, muzyków orkiestry Filharmonii Narodowej: BARBARY WITKOWSKIEJ – harfa i ADRIANA JANDY – klarnet.

Barbara Witkowska

Harfistka związana jest od wielu lat z orkiestrami Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje m.in. z Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową i Polską Operą Królewską. Koncertuje często jako solistka i kameralistka. W kręgu zainteresowań artystki znajduje się też muzyka dawna, a także jazzowa i rozrywkowa. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną.

Adrian Janda

Pochodzi ze Śląska. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem licznych konkursów i uczestnikiem wielu festiwali muzycznych. Współpracuje z uznanymi orkiestrami, m.in. z Sinfonią Varsovią i Sinfoniettą Cracovią. Od 2004r. jest pierwszym klarnecistą Filharmonii Narodowej, a od 2013 roku solistą tej orkiestry. Jako klarnecista występuje w zespole Gruppo di Tempera.

Program koncertu:

Smile, muz. Charles Chaplin

A Time for Us, muz. Nino Rota

Trędowata, muz. Wojciech Kilar

Secret Garden, muz. Rolf Lovland

Deszczowa piosenka, muz.Nacio Herb Bron

Ojciec chrzestny, muz. Nino Rota

Can You Feel the Love Tonight, muz. Elton John

Moon River, muz. Johny Mercer/Henry Mancini

Odrobinę szczęścia w miłości, muz. Jerzy Petersburski

Polskie drogi, muz. Andrzej Kurylewicz

Love Me Tender, muz. Elvis Presley/Vera Matson

Noce i dnie, muz. Waldemar Kazanecki

Strangers in the Night, muz. Bert Kaempfert

I Got Rhythm, muz. George Gershwin

Libertango, muz.Astor Piazolla

Czardasz, muz.Vittorio Monti

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 3"

Miejsce: Park im. J. Waldorffa

Zrealizowano ze środków Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.