Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  •  

     

Czar klasycznych brzmień

Piątek, 29 marca 2019 godz. 19:00

V Symfonia  L. Beethovena, znana jako “Symfonia Losu” to bez wątpienia najbardziej znana symfonia tego kompozytora. Te jakże popularne dźwięki towarzyszyć będą baśniowej podróży po świecie muzyki. W programie znajdą się również: Concertante na flet, obój i orkiestrę F-dur I. Moschelesa i Uwertura z opery Czarodziejski flet W.A. Mozarta. Orkiestrę Sinfonia Baltica poprowadzi Ruben Silva. Solistkami koncertu będą: Iwona Przybysławska (obój) oraz Joanna Antolak - Bielak (flet).

Autorskie słowo o muzyce przedstawi Monika Zytke.

---

Joanna Antolak-Bielak. Studia muzyczne ukończyła na Wydziale Instrumentalnym w klasie fletu poprzecznego prof. Krzysztofa Langmana w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W trakcie studiów doskonaliła swój warsztat na kursach u polskich flecistów: Jerzego Mrozika, Antoniego Wierzbińskiego, Grzegorza Olkiewicza, Urszuli Janik i Barbary Świątek-Żelazny.

Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku flecistki-solistki oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, prowadząc klasę fletu do 2003 roku. W tymże roku otworzyła klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Białogardzie, gdzie nadal pracuje.

Swoją edukację muzyczną uzupełniała na Mistrzowskich Kursach Fletowych u wirtuozów tego instrumentu oraz wybitnych pedagogów: Petera-Lukasa Grafa, Janosa Balinta, Trevora Wye'a, Michaela Koflera, Christel Rayneau, Christiana Cheret'a oraz w klasie fletu traverso Małgorzaty Wojciechowskiej.

Gościnnie występowała z Orkiestrą Kameralną w Płocku i Sinfonia Baltica w Słupsku. Odbyła tournee z Operą Wrocławską po Wielkiej Brytanii, Operą Polską po Norwegii, Szwajcarii, Szwecji oraz Operą Szczecińską po Niemczech i Operą z Verony.

W 1999 roku nagrała płytę "Shomer" (z muzyką żydowską) w aranżacji dr hab. Moniki Zytke.

W latach 2008-2010 była inicjatorką Letnich Warsztatów Fletowych będąc jednocześnie dyrektorem artystycznym i wykładowcą wraz z Urszulą Janik, Elżbietą Woleńską, Łukaszem Długoszem i Cezarym Traczewskim.

Od 1999 roku gra w zespole kameralnym wraz z siostrą oboistką i gitarzystką, z którymi nagrały płytę dla Radia Koszalin i Głosu Koszalińskiego.

---

Iwona Przybysławska. Jest absolwentką ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie gdzie rozpoczynała naukę gry na oboju u Pana Janusz Vogelsingera i kontynuowała u mgr. Wiesława Święciło.

W 1998 roku ukończyła wydział instrumentalny w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
z oceną bardzo dobrą w klasie oboju prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. W tym samym roku ukończyła studium pedagogiczne.

Już w czasie nauki w Liceum Muzycznym uczestniczyła w musicalu pt. „Fatamorgana” skomponowanym i dyrygowanym przez Adama Sztabę  zorganizowanym przez uczniów ZPSM w Koszalinie (grała w pierwszej obsadzie).

Będąc studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy została wytypowana do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu oraz brała udział

w Konkursie na Stypendium Yamaha Music Fundation of Europe.

Uczestniczyła w wielu kursach podnosząc swoje umiejętności gry na oboju, do których można zaliczyć między innymi:

Kurs Interpretacji Instrumentów Dętych Drewnianych w Dusznikach Zdroju, Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej w Wilanowie.

Kurs dla uczniów i nauczycieli prowadzonym przez prof. Tomasza Miczkę który odbył się w Koszalinie,

Letnim kursie mistrzowskim prowadzonym przez dr hab. Arkadiusza Krupę

Kurs mistrzowski dla oboistów prowadzonym przez prof. Jerome Guicharda w Gdańsku.

Może się pochwalić współpracą z Operą Bydgoską, Polską Radiową Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Wrocławską,Orkiestrą Kameralną w Płocku, Pierwszą Kobiecą Orkiestrą Symfoniczną w Łodzi z którymi grała w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Norwegii, Litwie, Estonii...

Nagrała ścieżkę dźwiękową dla Nowego Teatru w Słupsku do spektaklu „Dziady” A. Mickiewicza z muzyką dr hab. Moniki Zytke (spektakl grany do dzisiaj).

Nagrała płytę „Shomer” (muzyka żydowska) w aranżacji dr hab. Moniki Zytke.

Grała w musicalu „Sound of music” w Słupsku.

Uczestniczyła w nagraniu wielu płyt z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica” w Słupsku oraz Filharmonią Koszalińską.

W 2018 r również wraz z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica” brała udział w nagraniu muzyki do filmu „Całe szczęście”, którego premiera odbędzie się 08.03.2019 r.

W chwili obecnej zatrudniona jest w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku solisty oboisty,  w której gra również na rożku angielskim oraz w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"  w Słupsku również jako solista oboista.

Gra w zespole kameralnym „Triada” w Koszalinie oraz w Kwintecie dętym w Słupsku.

---