BARTOSZ SMORĄGIEWICZ GYPSY JAZZ ENSAMBLE

14 lipca 2019 r. godz. 12:00

Garden Party u Karola 4 - BARTOSZ SMORĄGIEWICZ GYPSY JAZZ ENSAMBLE

Muzyka zespołu to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z muzyką klasyczną i elementami wielonarodowościowego folkloru. Brzmienie przepełnione jest energetyczną wirtuozerią z dodatkiem melancholii. Grupa założona przez lidera Bartosza Smorągiewicza wykonuje autorskie kompozycje, łącząc w nich elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie.

Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczne improwizacje sprawiają, że publiczność przyjmuje ich koncerty bardzo entuzjastycznie. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, w Strefie Ciszy w Łazienkach Królewskich, na Festiwalu „Emanacje” organizowanym przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, na Koncertach Promenadowych w Katowicach oraz na Summer Jazz Festival w Krakowie.

W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle.

Grupę tworzą: Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon, Marcin Skaba – skrzypce, Sebastian Iwanowicz – gitara, Piotr Domagalski – kontrabas.

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka i instagram Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 4"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

Sfinansowano ze środków Miasta Słupska.