Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  •  

     

Anna Maria Jopek

Sobota, 16 marca 2019 godz. 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert ANNY MARII JOPEK, która wystąpi 16 marca 2019 roku w sali słupskiej Filharmonii ze znakomitym zespołem muzyków. Wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem -- tak najkrócej można opisać Kwartet Artystki. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na polskiej scenie jazzowej. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem. 

 
Po sukcesie albumu "Minione" (płyta uzyskała status podwójnej platyny), licznych koncertach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, Anna Maria Jopek stawia sobie kolejne wyzwanie. W październiku 2018, wspólnie z Branfordem Marsalisem, wydała album pt. "Ulotne", który wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju.  Znajdziemy na nim także osobiste tematy AMJ, często inspirowane ludowymi wątkami. Na koncercie w Słupsku usłyszymy niektóre utwory z nowej płyty, jak i dobrze już znane kompozycje. Wokalistce na scenie towarzyszyć będą: Krzysztof Herdzin (fortepian), Robert Kubiszyn (gitara basowa, kontrabas), Paweł Dobrowolski (perkusja).
        
ANNA MARIA JOPEK- wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Nagrywa i koncertuje na całym świecie. Na światowych scenach występowała z takimi artystami, jak m.in.: Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie zaśpiewała w duecie ze Stingiem. Od 2000 roku jej płyty wydawane są na wszystkich kontynentach. Tylko w Polsce rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje, najbardziej ceni sobie kameralne muzyczne spotkania z publicznością. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
 
Cena w przedsprzedaży (do 28 lutego 2019) - 110 zł;  od 1 marca 2019 - 120 zł.

 

---

bilety dostępne w kasie Filharmonii oraz na portalu kupbilecik.pl