Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Swinging with Sinatra

Piątek, 26 maja 2017 godz. 19:00

 XX Konfrontacje

JAREK WIST – Swinging With Sinatra

 

Koncert składa się z najbardziej znanych i lubianych szlagierów Franka Sinatry, w  interpretacjach młodego wokalisty Jarka Wista z towarzyszeniem zespołu i orkiestry symfonicznej pod batutą Jacka Rogali.

 

Jarek Wist w swoim dorobku ma wielokrotnie nagradzane piosenki, takie jak cover Fresh zespołu Cool And The Gang – wydanego na krążku Pozytywne wibracje vol.8, czy Między Słowami i Zawsze wracaj, z którymi wystąpił na sopockiej scenie Festiwalu Top Trendy i Fryderykach, gdzie uhonorowany został tytułem Nadzieja i odkrycie roku. Jest autorem tekstów na swojej pierwszej solowej płycie - Jest zapisane - nagranej we współpracy z producentem Robertem Amirianem i czołowymi muzykami polskiej sceny. Wszystkie z wydanych dotychczas singli (Ciao, Nieważne co powiesz, Jest zapisane) cieszą się ogromną popularnością słuchaczy, wygrywając plebiscyty w wielu rozgłośniach radiowych. Wokalista w towarzystwie wybitnych muzyków jazzowych (Piotra Wrombla, Wojciecha Pulcyna, Roberta Murakowskiego, Krzysztofa Szmańdy, Konrada Zemlera) koncertuje z repertuarem swingowym, będącym kontynuacją dużego projektu Swinging With Sinatra, w którym Jarek, jako pomysłodawca idei, interpretuje piosenki Franka Sinatry.             

               Pierwszy duży koncert odbył się w Filharmonii Bałtyckiej cztery lata temu. Koncerty w kolejnych latach to pasmo sukcesów Wista z repertuarem Sinatry  z Big Bandem Krzysztofa Herdzina, a także w składach kameralnych. Artysta wystąpił w największych filharmoniach i teatrach muzycznych w całym kraju (w tym m.in. w. Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Inowrocławiu) a także podczas licznych festiwali muzycznych. Muzycy wydali w 2013 roku płytę będącą zapisem koncertu live w Inowrocławiu. Krążek przez pół roku nie spadał z bestsellerowych list salonów Empik. Obecnie projekt Swinging With Sinatra prezentowany jest w wersji symfonicznej, w której Jarkowi oprócz bandu jazzowego towarzyszy orkiestra symfoniczna. Autorem aranżacji do tej wersji projektu jest pianista Piotr Wrombel. 
                Zespół grający z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz wyjątkowość wokalistyki Jarka Wista doskonale sprawdza się w interpretacji utworów Sinatry, podkreślając zarówno porywającą siłę swingu, jak i intymność i szczególną emocjonalność. Jarek Wist i jego zespół zawsze podbijają audytorium swoimi wykonaniami – publiczność kocha takie utwory, jak I’ve Got You Under My Skin, Night and Day, My Funny Valetine, New York, New York oraz - najbardziej porywające - My Way, które wyraziście odsłania niezwykły głos Jarka Wista.

Skład zespołu:

PIOTR WROMBEL    fortepian

WOJCIECH PULCYN    kontrabas

ROBERT MURAKOWSKI    trąbka

SEBASTIAN KUCHCZYŃSKI   perkusja

                Zapraszamy Państwa na koncert, który dzięki charyzmatycznej barwie głosu Jarka Wista i jego ciekawym interpretacjom wokalnym, a także dzięki klasycznym i nowatorskim aranżacjom, jest bardzo wyrafinowanym przedstawieniem i spotkaniem z muzyką na najwyższym poziomie.
 Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/JarekWist?fref=photo

http://www.jarekwist.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=OuTAMpr-Tlw

 

Bilety: 45/40 zł