Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Sopranissimo

Piątek, 23 czerwca 2017 godz. 19:00

SOPRANISSIMO to trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl - urody, pasji i przyjaźni. W pierwszej części wieczoru wokalistki zaprezentują się w repertuarze operowo-operetkowym. Drugą część koncertu wypełnią utwory o lżejszym charakterze. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica poprowadzi jej dyrektor BOHDAN JARMOŁOWICZ.

To wyjątkowe trio tworzą: Agnieszka Adamczak-Hutek, Magdalena Stefaniak i Agnieszka Sokolnicka. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny.

Agnieszka ADAMCZAK-HUTEK laureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na międzynarodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Wystęuje w warszawskim Och- Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence McNally.

Magdalena STEFANIAK Absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego dr hab. Barbary Mądrej. Uczestniczyła także w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Thomasa Hampsona, Matjaža Robavsa, Ewę i Grzegorza Biegasów, Urszuli Kryger, Karoli Theill. Zadebiutowała w 2013 roku jako Hrabina w operze Wesele Figara W. A. Mozarta na deskach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Od 2014 roku w poznańskiej operze kreuje tytułową partię w widowiskuAlicja w Krainie Czarów Gabriela Kaczmarka. We wrześniu 2015 roku rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką wcielając się w rolę Psyche, w operze Ludomira Różyckiego Eros i Psyche. W marcu 2016 roku wykonywała w Teatrze Wielkim w Poznaniu aż trzy role podczas światowej prapremiery widowiska Królowa Śniegu G. Kaczmarka (Wróżka Kwiatów, Laponka, Szepcząca). Zdobywczyni Nagrody Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej Złote Głosy w Warszawie. Finalistka X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie. W 2015 roku znalazła się w ścisłym gronie półfinalistów 34 Międzynarodowego Konkursu Hansa Gabora Belvedere Singing Competition w Amsterdamie, a w roku 2016 została finalistką XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

Agnieszka SOKOLNICKA wielokrotnie występowała w teatrach w kraju i za granicą m.in. Poznań, Szczecin, Łódz, Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Rawenna. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg. 

Bilety: 40 zł