Muzyczne podróże - Vive la France

13 kwietnia 2018 r. godz. 19:00
Bilety 35/30 zł

Claude Debussy – Popołudnie fauna

Georges Bizet – Arlezjanka (I i II suita )

Camille Saint-Saens - Introdukcja i Rondo capricioso a-moll na skrzypce i orkiestrę op. 28

Camille Saint-Saens - Havanaise na skrzypce i orkiestrę op. 83

Camille Saint-Saens - Danse macabre op. 40

Występują:

Ruben Silva – dyrygent

Judyta Kluza - skrzypce

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

Judyta Kluza urodziła się w 1996 r. w Krakowie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec dr hab. Janusza Wawrowskiego. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. 3 miejsca na XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, 3.miejsca na 10th International Arthur Grumiaux Competition w Brukseli (Belgia), 1.miejsca na 12th International Competition „Musica Insieme” w Musile di Piave (Włochy) , 1.miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym “Będę wirtuozem” w Krakowie, 3.miejsca na XIII Konkursie Skrzypcowym “Młody Paganini” w Legnicy. Jest członkiem Muse String Quartet, z którym zdobyła nagrody na konkursach międzynarodowych oraz koncertowała w Polsce i zagranicą, a także zespołu Warsaw String Players. Jako solistka występowała z Lutosławski Youth Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej i Orkiestrą Kameralną Ardente oraz odbyła tournee po Francji z Orkiestrą Ostinato. Koncertuje czynnie w Polsce i zagranicą, biorąc udział w wielu festiwalach, m.in. Bachfest w Lipsku, Festival Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV, Muzyczne Przestrzenie, Festival of Student Chamber Ensambles from the Baltic Countries, Festiwal Mikstury Kultury czy Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Rektora UMFC, Fundacji Pro Musica Bona, a w 2014 r. otrzymała stypendium programu “Młoda Polska”.

Bilety:
35 zł/30 zł